Çocuk kıyafetlerini seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Çocuk için seçilen kıyafetlerin sağlık, rahatlık, kalite, pratiklik ve son olarak zarif bir görünüm gibi birçok kriteri aynı anda karşılaması gerekir. Bu kriterler daha detaylı olarak şu şekilde sıralanabilir: Bebeklerin ve çocukların hassas ciltleri ile ilk temas eden ürünler giysilerdir.

Bu nedenle doğal ve sağlıklı kumaşlardan üretilmiş olması gerekir.

Pamuklu, organik pamuklu, keten, müslin ve bambu kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun kendisinin kullanabileceği modelleri tercih etmeniz pratiktir.

Ayrıca çocuğun kendine güven geliştirmesi için kendi kıyafetlerini giymesine yardımcı olur. Yumuşak ürünler tavsiye ederim. Birçok aksesuar yerine sade ama şık tasarımlar kullanabilirsiniz. Aksesuar ve dekorasyon kullanılan modeller, kullanım sırasında çeşitli zorluklara (cilt teması tahrişi gibi) neden olabilir.

Yutma, boğulma gibi istenmeyen durumlara da neden olabilir. Mevsimin ihtiyaçlarına uygun kumaş kalınlığını ve türünü seçmek önemlidir. Kimyasal içerikli ürünler ve sentetik kumaşlar bebeğinizin hassas cildinde tahrişe ve alerjiye neden olabilir.

Hava alan ve terletmeyen kumaş çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kıyafet seçerken çocuk kıyafetlerinin beden ve beden ölçülerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Olması gerekenden daha dar veya geniş olan ürünler, hareket özgürlüğü konusunda sorunlara neden olabilir.

Seçeceğiniz kıyafetlerin sert ve kalın dikişleri bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Giysilerin pratikliği, düğme ve fermuarlarla kapatılabilen ürünlerle sağlanmaktadır. Ancak çıtçıt ve fermuar kısımlarının sürekli kullanıma, yıkamaya ve sürtünmeye karşı dayanıklı olmasına dikkat etmekte fayda var.

Kumaşı hijyen sorunu yaratmayan ve kolay temizlenen ürünleri tercih etmeniz uygundur.

Sibel'in Çocuk Dünyası Çocuk Giyim Size en son haberler ve güncellemeler için bildirimler göstermek istiyoruz.
Daha Sonra
İzin Ver