1 – Ürün İadesi Nasıl Yapılır ?

İade etmek istediğiniz ürünü teslim tarihinden itibaren en geç 7 iş günü içinde kullanılmamış veya zarar görmemiş halde faturasıyla birlikte PTT Kargo iade kodu ile Müşteri ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Ürünü YALNIZCA PTT kargonun ile göndermeniz gerekmektedir aksi takdirde ücret kesintisi yapılacaktır. Ptt Kargo ve Diğer kargo şirketleriyle yapılan iade ücretleri göndericiye aittir. İade işleminizi yaparken, eğer kapıda ödeme yaptıysanız teslim aldığınız ürün ile birlikte gönderilen fişin arka kısmında bulunan AD – SOYAD, IBAN NUMARASI ve BANKA ADI bilgilerini eksiksiz şekilde doldurarak; kredi kartı ile ödeme yaptıysanız yalnızca ‘iade etmek istiyorum’ yazarak ürünün yanında göndermelisiniz. İade ettiğiniz ürünün Sibelin Çocuk Dünyası Çocuk Giyim’in ilgili birimleri tarafından incelenip onaylanmasının ardından iade tutarı; varsa kargo, kapıda ödeme ve kampanya bedelleri kesilerek en geç 14 iş gün içinde hesabınıza yatırılır. 

2 – Hangi Ürünlerin İade Yapılamaz?

Belirlenen sürenin aşılması durumunda iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilemez. Faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış ve hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmez. Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünleri (haşema, mayo, çorap vb.), kozmetik ürünleri ve takılarda iade ve değişim işlemleri uygulanmaz.

4 – Kusurlu Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

Sibel’in Çocuk Dünyası Çocuk Giyim tarafından yapılan yanlış ürün, beden, renk ve benzeri gönderimler için müşteri hizmetleri (0850  307 84 35) ile iletişime geçerek teslim aldığınız ürünün iadesini 7 iş günü içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Belirlenen sürenin aşılması durumunda iade kabul edilmez. Kusurlu ürünler için hem ürünün ücreti hem de ödenen kargo bedeli iade edilir. Ancak cayma hakkını kullanma, beden uyumsuzluğu, ürünü beğenmeme gibi durumlarda yalnızca ürün iadesi sağlanır.

5 – Özel Gün ve Kampanya Dâhilindeki Siparişlerin İade ve Değişimi Nasıl Olur?

Özel gün veya kampanyalar eşliğinde satın alınan ürünlerle birlikte gönderilen hediyeler, iade ve değişim yapılması istendiğinde geri gönderilmelidir. Gönderilmemesi durumunda hediye ürün bedeli, ürün tutarından düşülecektir.

6 – Kargo Teslim Alınmadığında Ne Olur?

Kredi kartı veya hediye çeki ile yapılan alışverişlerde adrese gönderilen kargo alıcı tarafından teslim alınmadığında ürün tutarı, kargonun geliş ve gidiş ücretleri kesilerek alıcının hesabı yatırılır.