Merak Ettiğiniz Sorular

Çocuk kıyafetlerini seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Çocuk için seçilen kıyafetlerin sağlık, rahatlık, kalite, pratiklik ve son olarak zarif bir görünüm gibi birçok kriteri aynı anda karşılaması gerekir. Bu kriterler daha detaylı olarak şu şekilde sıralanabilir: Bebeklerin ve çocukların hassas ciltleri ile ilk temas eden ürünler giysilerdir.

Bu nedenle doğal ve sağlıklı kumaşlardan üretilmiş olması gerekir.

Pamuklu, organik pamuklu, keten, müslin ve bambu kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun kendisinin kullanabileceği modelleri tercih etmeniz pratiktir.

Ayrıca çocuğun kendine güven geliştirmesi için kendi kıyafetlerini giymesine yardımcı olur. Yumuşak ürünler tavsiye ederim. Birçok aksesuar yerine sade ama şık tasarımlar kullanabilirsiniz. Aksesuar ve dekorasyon kullanılan modeller, kullanım sırasında çeşitli zorluklara (cilt teması tahrişi gibi) neden olabilir.

Yutma, boğulma gibi istenmeyen durumlara da neden olabilir. Mevsimin ihtiyaçlarına uygun kumaş kalınlığını ve türünü seçmek önemlidir. Kimyasal içerikli ürünler ve sentetik kumaşlar bebeğinizin hassas cildinde tahrişe ve alerjiye neden olabilir.

Hava alan ve terletmeyen kumaş çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kıyafet seçerken çocuk kıyafetlerinin beden ve beden ölçülerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Olması gerekenden daha dar veya geniş olan ürünler, hareket özgürlüğü konusunda sorunlara neden olabilir.

Seçeceğiniz kıyafetlerin sert ve kalın dikişleri bebeğinizin cildini tahriş edebilir. Giysilerin pratikliği, düğme ve fermuarlarla kapatılabilen ürünlerle sağlanmaktadır. Ancak çıtçıt ve fermuar kısımlarının sürekli kullanıma, yıkamaya ve sürtünmeye karşı dayanıklı olmasına dikkat etmekte fayda var.

Kumaşı hijyen sorunu yaratmayan ve kolay temizlenen ürünleri tercih etmeniz uygundur.

Çocuk kıyafetlerinin rengini nasıl seçmelisiniz?

Çocuk kıyafetlerinde renk desenleri öne çıkıyor. Tüm renkleri ile gelen modellerde farklı doku ve baskılar ürünlere hareket kazandırıyor.

Çocuk giyim markaları, çocukların zevklerine göre belirli renkleri ön plana çıkarıyor. Kız çocuk giyiminde ağırlıklı olarak pembe ve pembe tonları kullanılmaktadır. Ayrıca ekru, kırmızı, mor, yeşil ve sarı gibi alternatif renkler de bulunmaktadır. Tüm erkek çocuk giyim modellerinde mavi renk ön plana çıkmaktadır.

Mavinin yanı sıra lacivert, ekru, yeşil, sarı, kırmızı, siyah ve gri gibi renkler de kullanılmaktadır. Ancak kız ve erkek çocuklar için renk seçimi yapılırken keskin ayrımlar yapılmaması önemlidir. Çocuk kıyafetlerinde mevsim özelliklerine dikkat ederek renk seçimi yapabilirsiniz.

Yazın güneş ışınlarını yansıtan turkuaz ve sarı gibi açık renkleri severken, siyah ve koyu kırmızı gibi güneş ışınlarını çeken koyu renklerden uzak durabilirsiniz. Yazın enerjik atmosferini yansıtan parlak renklere, sonbahar ve kış aylarında ise pastel renklere geçiş yapabilirsiniz.

Kargonuzu teslimat sırasında poşette yırtık veya üründe zarar (leke yırtık ) gördüğünüzde kargo yetkilisine kargo hasar tutanağı tutmasını söyleyip kargoyu iade etmesini dile getirmeniz gerekiyor. İade tutanağından sonra eğer kredi kartı ödemesi izdesi ister iseniz iade işlemi yapılmaktadır.

Kargonuzu siparişinizden sonra size gelen takip numarasından kargo firması takip ekranından sorgulayarak takibini yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo için : https://www.yurticikargo.com/

Sürat Kargo için : https://suratkargo.com.tr/KargoTakip/

Ptt Kargo İçin: https://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Yukarıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

Ürünün orijinalliğini, hijyenikliğini ve tekrar satılabilirliğinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş ve benzeri durumlarda ürünleri iade alamamaktayız.

Hangi ürünler geri iade edilemez?

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

Sipariş durumunu;

-Üye girişi yaptıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan hesabım ikonuna tıklayarak; "Siparişlerim" bölümünden,

-Ana sayfada bulunan "Kargom Nerde" butonuna tıklayarak,

-Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size gönderilecek e-posta ve SMS bilgilendirmelerinde yer alan "Kargo Takip Kodunuzla" birlikte ilgili kargo firmasıyla iletişime geçerek veya web sitesini ziyaret ederek, öğrenebilirsiniz...

Sibel'in Çocuk Dünyası Çocuk Giyim Size en son haberler ve güncellemeler için bildirimler göstermek istiyoruz.
Daha Sonra
İzin Ver