Blog geri dön
Çocuklara Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklara Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk elbiseleri model arasında seçim yaparken günlük giyilen ve özel günlerde tercih edilen kıyafetler arasında bir denge kurmaya çalışabilirsiniz. Bu tür bir kullanım ayrımı, ikisi için de kombin oluşturmanızı kolaylaştırabilir. Çocuğunuz kendi kendine giyinebildiğinde gündelik ve özel gün kombinler oluşturmak onun için de çok daha kolay hale gelebilir.

Sibelin çocuk dünyası çocuk giyim çocuk kıyafetleri online alışveriş
Sibelin çocuk dünyası çocuk giyim çocuk kıyafetleri online alışveriş

Çocuk Giyim de Kumaş Dayanıklılığı

Çocuğunuza uygun kumaşı seçmek çocuk elbisesi tişört ve şort modeline karar verirken önemli bir faktördür. Ancak düşük maliyetli çocuk giysileri oyun zamanı için uygunluk taşısa da, aşırı yıpranma sonucunda formlarını çabuk kaybetme riski de taşırlar. Çocuklarınız için Oyun kıyafeti için biraz daha kalın pamukludan yapılan çocuk şort ve kaprilerini tercih etmek uygun bir seçenek olabilir. 

Çocuk Giyiminde Konfor

Güümüzde parklarda yolda giderken görürsünüz çocuklar birbirleri ile el ele gider, çünkü çocuklar giysileriyle rahat edemediklerinde ebeveynler de rahatsızlığı yakından hisseder. Çocuğunuzun cildinde sürten kumaş yüzünden mutsuz olmasını, üzerine uygun şekilde oturmayan bir giysiyle hareket edememesinden doğan rahatsızlığı yaşamak istemiyorsanız konforlu kıyafetler seçmeniz gerekir. 

Yaz ve Kış Mevsiminde Çocuk Giyim

Ortamın Sıcaklığına Uygun Giysiler Seçin

Evdeyken, evin sıcaklığına uygun şekilde giydirmenizde fayda var. Güneş alan ve ısısı yüksek olan bir evde yaşıyorsanız çocuğunuzun terlemesini önlemek için çok ince olmamak kaydıyla ferah giysiler tercih edebilirsiniz. Gece uyurken ise çocuğunuza çok kalın giydirmeyin ancak üzerine mutlaka üşümesini engelleyecek bir penye battaniye örtün.

Doğru giysi seçiminin yanı sıra çocuğunuza bu dönemde beslenmesine de özen göstermelisiniz. Böylelikle vücut direncini yükselterek hastalıklara karşı daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Blog geri dön
Sibel'in Çocuk Dünyası Çocuk Giyim Size en son haberler ve güncellemeler için bildirimler göstermek istiyoruz.
Daha Sonra
İzin Ver