Blog geri dön
Mevsim Geçişlerinde Çocuklar Nasıl Giydirilmeli?

Mevsim Geçişlerinde Çocuklar Nasıl Giydirilmeli?

Mevsimler de Sıcaklık değişimleri çocukları nasıl etkiliyor? Yazın ince, kışın kalın giydirerek çocukların hasta olmasını nasıl önleyebiliriz. Mevsim geçişlerinde, havanın bir anda soğuması ya da çok ısınması çocuğunuzu nasıl giydirmelisiniz? Çocuğunuzun hasta olmaması için anlık değişen havaya uygun hangi kıyafetleri tercih etmelisiniz? Bahar aylarında çocuklar için giyim önerilerim,

Sibelin çocuk dünyası çocuk giyim çocuk kıyafetleri online alışveriş
Sibelin çocuk dünyası çocuk giyim çocuk kıyafetleri online alışveriş

Bahar Aylarında Çocuklar Nasıl Giydirilmeli?

Çocuklar hassas cilt yapıları sebebiyle en ufak hava değişiminde bile hasta olabilirler. Terlediklerinde ya da üşüdüklerinde bu onların hasta olmasına sebep olabilir. Hastalığı çocuklarınızdan uzak tutmak için ise en doğru şekilde giydirmeli ve ideal vücut sıcaklıklarını korumalarını sağlamalısınız. Ancak bu durum yazın ve kışın kolay olsa da, sıcaklığın tahmin edilemediği bahar dönemlerinde oldukça zor olabiliyor.

Hemen İnce Kıyafetlere Geçiş Yapmayın

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başladığında, güneş yüzünü gösterdiğinde heyecanlanıp çocuğunuza ince ve yazlık kıyafetler giydirmeyin. Özellikle dışarı çıkarken mutlaka yanınızda yünlü bir kıyafet olmalı. Havanın durumuna uygun şekilde giydirip çıkarabileceğiniz bir hırka, mont veya mevsimlik olabilir. Bahar dönemlerinde çocuğunuza pamuklu ya da penye giysiler giydirebilirsiniz. Çok kalın giysileri giydirmekten kaçının. Tedbir amaçlı yanınızda kalın giysi taşıyabilirsiniz. Triko hırkalar da kurtarıcınız olabilir. Çocuğunuzun içine penye atlet veya body giydirerek terleyip soğumasını da önleyebilirsiniz.

Ortamın Sıcaklığına Uygun Giysiler Seçin

Evdeyken, evin sıcaklığına uygun şekilde giydirmenizde fayda var. Güneş alan ve ısısı yüksek olan bir evde yaşıyorsanız çocuğunuzun terlemesini önlemek için çok ince olmamak kaydıyla ferah giysiler tercih edebilirsiniz. Gece uyurken ise çocuğunuza çok kalın giydirmeyin ancak üzerine mutlaka üşümesini engelleyecek bir penye battaniye örtün.

Doğru giysi seçiminin yanı sıra çocuğunuza bu dönemde beslenmesine de özen göstermelisiniz. Böylelikle vücut direncini yükselterek hastalıklara karşı daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Blog geri dön
Sibel'in Çocuk Dünyası Çocuk Giyim Size en son haberler ve güncellemeler için bildirimler göstermek istiyoruz.
Daha Sonra
İzin Ver